Profesorowie z Uniwersytetu Jagiellońskiego w komitetach naukowych PAN

Profesorowie z Uniwersytetu Jagiellońskiego  w komitetach naukowych PAN

Miło nam poinformować, że w wyniku zakończonych niedawno wyborów do komitetów naukowych PAN na kadencję 2020-2023 w ich składzie znaleźli się badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego, wśród nich również literaturoznawcy.

Do Komitetu Nauk o Kulturze Antycznej PAN z Uniwersytetu Jagiellońskiego wybrani zostali profesorowie: Krzysztof Bielawski, Ewdoksia Papuci-Władyka, Jerzy Styka, Hubert Wolanin.

Do Komitetu Nauk Orientalistycznych PAN wybranych zostało dziewięcioro pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Są to profesorowie: Marzenna Czerniak-Drożdżowicz, Elżbieta Górska, Krzysztof Kościelniak, Anna Krasnowolska, Halina Marlewicz, Barbara Michalak-Pikulska, Ewa Siemieniec-Gołaś, Lidia Sudyka i Ewa Zajdler.

Do Komitetu Słowianoznawstwa PAN weszło dwoje przedstawicieli Uniwersytetu Jagiellońskiego. Są to profesorowie Andrzej Dudek i Dorota Gil.

Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy.
wyborykomitety.pan.pl